Büyü Günah Mıdır

Büyü Günah Mıdır
Reklam Reklam

Büyü Günah Mıdır

Büyü Günah Mıdır Bazı insanlar büyü yapmanın günah olmadığını iddia ederler fakat bu kesinlikle yanlıştır.Yüce Allah herkese bir kader çizmiştir ve her insanın kendi iradesi vardır.İyi niyetle büyü günah mıdır diye kişiler merak etmektedirler.

Bir insana büyü yapmak onun iradesini elinden almaktır ve bu çok büyük günahtır.Bu o kişiyi savunmasız bırakmak anlamına gelir.Ayrıca Hz. Muhammed (sav) büyü yapmayı 7 büyük günah içinde saymıştır.

İyilik İçin Büyü Olur Mu?

Büyü yapmayı öğrenmek de haramdır.Fakat bazı alimler iki durumda büyü yapmanın caiz olduğunu öne sürmüşlerdir.Birincisi; içinde küfür olan ile küfür olmayan büyünün farkını görmek için.İkincisi ise kendisine sihir yapılmış bir kimseden sihri kaldırmak için.İyilik yapmak için büyü yapmak günah mıdır? Diye düşünerek belki de olan büyüyü bile kaldırmamakta dırlar.

Büyü yapmanın günah olduğuna dair diğer kanıtlar ise Kuran’ı Kerim de geçmektedir.Bu bilgiler felak suresinin tümünde  bakara 102 de araf 16 17 de zariyat suresi 56 da ve yasin suresi 60 61 de belirtilmiştir.İstediği kadar iyi niyetle de olsa büyü günahtır.

Büyü ile uğraşanlar şeytanın yolundan gitmektedir ve ona kul olmuşlardır.Fakat Allah Kuran’ı Kerim’de kendisine kul edinilmesini emretmişlerdir.

Büyü Günah mıdır

Büyü Günah mıdır

AŞK BÜYÜSÜ YAPILIR MI?

Bazı insanlar aşk büyüsü yapmak günah mıdır, diye merak etmektedirler. Genelde kısmet açmak için yapılan bu büyüler de günahtır.vÇünkü Allah herkesin kaderini ayrı çizmiştir.Allah zaten isterse o kişinin kısmetini açar.Bu tamamen Allah’ın işine karışmaktır ve bu çok büyük bir günahtır.Bu tür büyüler yerine dua edilmelidir.Böyle bir durumda bunu yapmak hem o kişi için en hayırlıdır ve aynı zamanda sevaptır.

Reklam
BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ

WhatsApp Ara Yaz
Tıkla Hemen Ara